Data si ora
Sala
Piesa
Autor
Regia
17-10-2017        ora 19.00 Sala Toma Caragiu MARMURĂ Iosif Brodski Yuri Kordonsky
18-10-2017        ora 20.00 Sala Toma Caragiu STUDIO SPACE COADA Israel Horovitz Iarina Demian
18-10-2017        ora 19.00 Sala Liviu Ciulei LA GRANDE MAGIA Eduardo De Filippo Elie Malka
19-10-2017        ora 20.00 Sala Toma Caragiu STUDIO SPACE COADA Israel Horovitz Iarina Demian
20-10-2017        ora 19.00 Sala Toma Caragiu MACBETH William Shakespeare Michal Docekal
21-10-2017        ora 19.00 Sala Liviu Ciulei CAR(O)USEL Ferenc Molnar Andrei Şerban
22-10-2017        ora 19.00 Sala Liviu Ciulei CAR(O)USEL Ferenc Molnar Andrei Şerban
22-10-2017        ora 18.00 Sala Toma Caragiu

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU

prezintă

MACBETH

Teatrul Bulandra Bucureşti

William Shakespeare Michal Docekal
24-10-2017        ora 20.00 Sala Toma Caragiu

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU

prezintă

INCENDII

Teatrul Bulandra Bucureşti

Wajdi Mouawad Irina Alexandra Banea
25-10-2017        ora 21.00 Sala Liviu Ciulei

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU

prezintă

CABARETUL DADA

Teatrul „Regina Maria”, Oradea

Matei Vişniec Anca Bradu
25-10-2017        ora 20.00 Sala Toma Caragiu STUDIO SPACE GIGEL Alexandru Popa Vlad Zamfirescu
26-10-2017        ora 18.00 Sala Liviu Ciulei

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU

prezintă

CABARETUL DADA

Teatrul „Regina Maria”, Oradea

Matei Vişniec Anca Bradu
27-10-2017        ora 18.00 Sala Liviu Ciulei

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU

prezintă

FAMILII

Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu, coproducător Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu

Eugen Jebeleanu Eugen jebeleanu
27-10-2017        ora 21.00 Sala Liviu Ciulei

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU

prezintă

FAMILII

Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu, coproducător Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu

Eugen Jebeleanu Eugen Jebeleanu
27-10-2017        ora 20.00 Sala Toma Caragiu

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU

prezintă

NICU ALIFANTIS - A TREISPREZECEA NOAPTE

O producție a Festivalului Național de Teatru

   
28-10-2017        ora 18.00 Sala Toma Caragiu PE LACUL AURIU Ernest Thompson Dinu Cernescu
28-10-2017        ora 20.00 Sala Liviu Ciulei Laborator ARLECHINO MOARE? Nikolai Evreinov Un atelier condus de Antoaneta Cojocaru
29-10-2017        ora 19.00 Sala Toma Caragiu SCAUNELE Eugene Ionesco Felix Alexa
29-10-2017        ora 19.00 Sala Liviu Ciulei ARTĂ Yasmina Reza Cristi Juncu